[w:trans]košík[/w:trans] Petr Nikl, Petr Korbelář a Jan Kotulán: Pro mě na

V roce 2016 vzniklo vzájemnou inspirací tří hudebníků, Petra Nikla, Petra Korbeláře a Jana Kotulána, dvojalbum Pro mě na. Jejich jemná hudba a podmanivé texty jsou místy až zadumaně meditativní. Velmi atypické obsazení (klapkodastrová kytara, indická bambusová flétna Bansuri, zpěv) a rytmické aranžmá není žánrově vyhraněné ani snadno zařaditelné. Na koncertě v D29 zazní jak některé písně z alba Pro mě na, tak i z připravovaného projektu Protisvětlo.

Petr Nikl je všestranný umělec realizující svou bohatou představivost formou obrazů,performancí, zpěvu, divadelních představení, grafiky a nejrůznějších kombinací tradičních uměleckých forem. Dosavadní Niklova činnost obsahuje i kurátorskou aktivitu, divadelní režii či dirigování orchestru. Ve svých performancích používal Nikl od počátku zvuk, a to buď zvuk různých kuriózních zařízení, nebo zvuk svého hlasu. Pozdější performance jsou provázeny zpěvem. V roce 2004 nahrál Petr Nikl spolu s hudebním tělesem Lakomé Barky album Nebojím se smrtihlava a v následujících letech další hudební alba.

Jan Kotulán a Petr Korbelář společně hrají od roku 2000. Spolupracovali mj. s Irenou a Vojtěchem Havlovými nebo Mikolášem Bělíkem. Dvojice se zabývá převážně tvorbou delších akustických ambientních ploch. Jejich vzájemná inspirace s Petrem Niklem pokračuje nejen společnými koncerty, ale i zvukovými performancemi většinou v rámci interaktivních výstav, jako například Play a Orbis Pictus.

www.kotulankorbelar.cz

Typ koncert
Místo konání Divadlo 29 (Pardubice)
Datum a čas konání čt 1.3.2018 20:00 - 22:00
Přístupné pro vozíčkáře Neznámo (kulturní středisko je bezbariérové)
Zdroj dat Divadlo 29
Je třeba opravit údaje?

Souřadnice: 
 
 
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
1.12. 22:00
dnes

Zataženo
8°C
2.12.
zítra

5°C / 2°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy