[w:trans]košík[/w:trans] Zámek plný tónů

Poprvé na jednom pódiu se setkají smyčcové orchestry tří základních uměleckých škol - Smyčcový orchestr ZUŠ Polabiny z Pardubic, Smiling String Orchestra ze ZUŠ Střezina v Hradci Králové a Musica d´archi, působící při ZUŠ Choceň. Posluchačům mladí hudebníci představí skladby, které si připravili na letošní celostátní soutěž základních uměleckých škol.

Každý z orchestrů pravidelně účinkuje na nejrůznějších koncertech, jezdí na vícedenní soustředění, ale ke vzájemnému poznání a společnému sdílení prožitků s jinými soubory mladí hudebníci mnoho příležitostí nemají. Změnit to by mohl právě tento koncert. Orchestry na něm představí soutěžní skladby, s nimiž se letos zúčastní celostátní soutěže základních uměleckých škol.

Nejstarší historií ze všech tří vystupujících těles se může pochlubit domácí Smyčcový orchestr ZUŠ Polabiny. V současné době jej vede a diriguje Dalibor Hlava, ředitel pardubické Konzervatoře. Orchestr pravidelně účinkuje na nejrůznějších koncertech a každé 3 roky se velmi úspěšně účastní soutěže smyčcových orchestrů ZUŠ. V posledních letech se vždy probojoval do ústředního kola, odkud pravidelně přivezl ocenění. Smyčcový orchestr Musica darchi působí při ZUŠ Choceň zhruba pět let, první oficiální vystoupení se uskutečnilo v červnu 2012. V jeho čele stojí dirigent Marco Pascucci. Orchestr se zaměřuje na repertoár různých stylových období a žánrů, hraje skladby původní i aranžované, přednostně klasickou hudbu, nejlépe psanou přímo pro smyčcový orchestr. Zhruba třetinu repertoáru tvoří filmové melodie a moderní hudba.

Nejmladším orchestrem je královéhradecký Smiling String Orchestra. Založil ho violista a houslista Mikuláš Ježek poté, co v roce 2013 začal pedagogicky působit na hradecké škole. Již krátce po svém vzniku se orchestr úspěšně zúčastnil krajského kola soutěže uměleckých škol. Loni vydal CD s hudbou britské skladatelky Rachel Portman. Ke spolupráci si je také vybral houslista Pavel Šporcl, s nímž v průběhu roku 2017 odehráli pět koncertů. Letos se připravují na turné do USA.

Typ koncert
Místo konání Zámek Pardubice - Východočeské muzeum (Pardubice)
Datum a čas konání st 7.3.2018 18:00 - 19:00
Přístupné pro vozíčkáře Neznámo (prostory nejsou bezbariérové)
Vstupné dobrovolné
Zdroj dat Zámek Pardubice - Východočeské muzeum
Je třeba opravit údaje?

Souřadnice: 
 
 

Akce

<<
říjen 2021 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
222324
25262728293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
22.10. 01:30
dnes

Skorojasno
9°C
23.10.
zítra

Oblačno
10°C / 4°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy