[w:trans]košík[/w:trans] Bonjour Pardubice!

Zapište si do vašich diářů! Od 31. října do 21. listopadu Francie se usazuje v Pardubicích! V tomto období se totiž koná první ročník festivalu Bonjour Pardubice! Alliance Française de Pardubice vám nabídne desítku akcí, které vám umožní zažít setkání francouzské kultury s městem Pardubice. Představení, koncerty, výstavy otevřené všem, kteří chtějí objevit krásy Hexagonu jedinečným způsobem.

Na zahájení tohoto ročníku festivalu Bonjour Pardubice! si Francouzská aliance připomene stoleté výročí založení Československé republiky. Při této příležitosti proběhne 31. října vernisáž výstavy “Vznik Československých legií” v Turistickém informačním centru od 18h00. Festival bude pokračovat 1. listopadu v Divadle Exil s divadelním představením určeným žákům základních škol: Wow Magic Show. Interaktivní představení, které potěší jak velké, tak i malé diváky. Učitelé mohou učinit rezervaci ve Francouzské alianci a vzít své žáky na tuto magickou podívanou!
Abychom zůstali na „divadelních prknech“, 2. - 3. listopadu přivítají Automatické mlýny ve svých prostorách Nitroscop, tvorbu francouzsko-české divadelní společnosti Cabaret Nomade. Rozdělené do 6ti prostor, tedy do 6ti scén vám tato divadelní kreace nabídne originální formu představení vytvářené v tváří v tvář mezi hercem a divákem. Obě dvě představení začnou v 17 h.

5. listopadu oblékneme Pardubice do nových barev! Francouzský malíř a ilustrátor Grégory Pouillat nás poctí svoji malbou na pardubických legálních zdech na Slovanech v Pardubicích. Umělec bude tvořit celé odpoledne, takže zveme všechny zvědavce, aby se přišli na Grégoryho podívat. Den zakončí autor představením svého díla a diskuzí. 6. listopadu bude Grégory pokračovat představováním své tvorby, ale tentokrát se středoškolskými studenty na Gymnáziu v Chrudimi. Umělec studentům nabídne workshop tvorby pomocí malířské šablony. Další francouzský umělec bude poctěn 6. listopadu: Cil Vert. Mladý ilustrátor aktivistických časopisů je také autorem autobiografických komiksů. V Krajské knihovně Pardubice budete moci objevit jeho svět plný humoru a lidskosti na vernisáži, která začne v 18h. Náladu proměníme 8. listopadu, kdy od 21h budete vibrovat za zvuků elektronické hudby skupiny L´Age d´Or pocházející z Grenoblu. Jejich zvukovému a vizuálnímu vesmíru budou nadcházet hiphopové rytmy umělce Dj One Up pocházejícího z francouzského Nantes, který roztančí Pardubice! Navážeme 9. listopadu, kdy umělci Dj povedou workshopy pro studenty i veřejnost.

Ve spolupráci s Filmovým klubem Pardubice bude pořádána projekce filmu L’atelier francouzského režiséra Laurenta Canteta. Očekáváme vás 12. listopadu v kině Cinestar, kde vás vtáhne příběh mladíka Antoina, který tvoří v letním ateliéru psaní spolu s dalšími mladými lidmi. Mají za úkol společně napsat černý román pod vedením autorky románů jménem Olivia. Tato práce odhalí minulost dělnického města, každodennosti mladých lidí, ale také temnou a krutou vizi Antoinova světa. Dále vás Francouzská aliance zve do svých prostor na tematickou přednášku dne 14. listopadu. Po přednášce o zámcích Aquitenského regionu, které sloužily jako filmové kulisy, budou moci účastníci ochutnat kulinářské speciality z Aquitenského regionu. Ve spolupráci s Europe direct Pardubice vám nabídneme možnost upustit uzdy vaší kreativity během ruční dílny vedenou společností Tvoje dílna dne 19. listopadu! Rychle si zamluvte místo a namalujte si svůj snídaňový hrníček z porcelánu. Můžete si vybrat mezi třemi ateliéry, které se budou konat v prostorách Ekocentra Paleta – Natura Park v Pardubicích: v 14.30 h, v 16 h v 17.30 h.

Typ zahájení festivalu
Zakázán vstup se zvířaty Akce je vhodná pro děti
Místo konání Alliance Francaise de Pardubice (Pardubice)
Datum a čas konání st 31.10.2018 - st 21.11.2018

Akce je dostupná dle aktuální provozní doby

URL https://www.francouzstina-pardubice.cz/BONJOUR-PARDUBICE-2018?lang=cs
Přístupné pro vozíčkáře Ne
Zdroj dat Turistické informační centrum Pardubice
Je třeba opravit údaje?

Souřadnice: 
 
 

Akce

<<
duben 2021 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
krizek24
25
26
krizek27
28
krizek29
krizek30
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
22.4. 04:30
dnes

Skorojasno
7°C
23.4.
zítra

Oblačno
10°C / 2°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy