[w:trans]košík[/w:trans] -123min.

Kapela -123min. vydává po 10 letech nové album, které je především příběhem přátelství, které mezi sebou trio hudebníků má. Jsou to téměř tři roky, co se -123min. ( Zdeněk Bína / Fredrik Janáček / Dano Šoltis) vrátili na scénu a nyní nadešel čas na nové album. Deska je poprvé v historii skupiny nazpívaná celá v češtině a hostuje na ní výborný francouzský trumpetista Erik Truffaz. Album nazvané Les je hudební bonboniérou, v níž se mísí soul, alternativa, rock, pop, ethno, nová hudba a funk.

Písničky vznikaly převážně v lese. Les je prostor, kde se nejlépe spojím s intuicí, vypnu myšlenky a soustředím se jen na tvoření, říká frontman Zdeněk Bína a dodává: Doposud jsem pro skládání nenašel lepší místo.

Minuty prorazily na hudební scénu v druhé polovině 90. let. Muzikanti zaujali svým hráčským umem, sehraností a bezchybnými koncerty, které z části tvořila improvizace. V roce 1999 získali cenu Akademie populární hudby. O deset let později vydali zatím poslední desku s názvem Dream. Vzápětí ale kapela ohlásila rozpad, na pódia se vrátila v roce 2016.

Typ koncert
Místo konání Divadlo 29 (Pardubice)
Datum a čas konání pá 29.11.2019 20:00
Přístupné pro vozíčkáře Neznámo (kulturní středisko je bezbariérové)
Vstupné 220 Kč
Zdroj dat Ticketportal
Je třeba opravit údaje?

Souřadnice: 
 
 
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
1.12. 22:30
dnes

Oblačno
8°C
2.12.
zítra

5°C / 2°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy