[w:trans]košík[/w:trans] Sportovní park Pardubice

Sportovní park bude! Se silnými partnery v zádech

V srpnu se na Špici sportovat bude! V termínu od 7. do 15. srpna se uskuteční pátý ročník oblíbené akce Sportovní park Pardubice. Krásné prostředí na soutoku dvou řek a sportování všeho druhu jsou předpokladem příjemně strávených srpnových dní pro děti i dospělé návštěvníky.

„Od loňského podzimu se v Pardubicích rušila jedna skvělá akce za druhou, ale epidemická situace se konečně zlepšuje a snad už vidíme světlo na konci tunelu i z hlediska našeho návratu do společenského života. Věřím, že organizátoři upraví podobu sportovního parku i letos tak, aby se akce mohla konat. Výrazné omezení pohybu považuji za jeden z nejhorších dopadů epidemie, obzvlášť u dětí, takže budu projektu držet palce, aby se v srpnu na soutoku sportovalo,“ uvedl primátor města Pardubic Martin Charvát.

Město zajistilo pro Sportovní park finanční podporu na další tři roky z programu Pardubičtí tahouni. Letos akci podpoří částkou 1 250 000 korun. „Dalších 500 tisíc jsme připraveni poskytnout a rozdělit mezi kluby a tělovýchovné jednoty na náklady spojené se sportovními pomůckami a zajištěním jednotlivých stanovišť. Uspořádat akci v takovém rozsahu není jednoduché, v Pardubicích se to však daří zejména díky sportovním klubům, trenérům, kteří dětem na stanovištích věnují neskutečnou energii a předávají jim nadšení do sportu,“ řekl náměstek pro sport Jakub Rychtecký s tím, že sportovní kluby pochopily, že je to pro ně nejlepší způsob náboru. Druhý z institucionálních partnerů projektu, Pardubický kraj, pak na realizaci sportovního parku přispěje částkou 400 000 korun. „Sportovní park Pardubice každoročně nabízí návštěvníkům opravdu nabitý program, který svou atraktivitou láká rodiče i jejich děti z širokého okolí. Mohou si zde vyzkoušet velké množství sportů, objevit svůj skrytý talent a najít si ten sport, který je baví. Věřím, že právě díky parku roste nejen mezi dětmi zájem o sport. Pardubický kraj proto již dlouhodobě podporuje tuto významnou akci a ani letos tomu nebude jinak,“ potvrdil uvedl radní Pardubického kraje zodpovědný za sport Alexandr Krejčíř.

Organizátoři využijí celou plochu parku Na Špici včetně nového workoutového hřiště. Akci 7. srpna opět zahájí jedni ze dvou generálních partnerů, společnost Služby města Pardubic, s programem plným zábavy i poučení s názvem Zažij město. O den později se parkem proženou gladiátoři. Závěrečný víkend bude patřit oblíbenému běhu Barvám neutečeš. „Letos se sportovní park opět spojí s pardubickým zámkem, kde bude jedno z pevných sportovních stanovišť. Kromě sportu by se na krásně zrekonstruovaný zámek mohly přesunout i přednášky a workshopy,“ nastínil manažer projektu Pavel Stara.

Novinkou letošního ročníku budou závody koloběžek a také prezentace hasičského sportu. „Prvním důvodem je propagace Mistrovství České republiky profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu, které se uskuteční příští rok v srpnu právě v Pardubicích. Po dohodě s organizátory budeme mít již letos po celou dobu konání sportovního parku své stanoviště. Chceme propagovat především hasičský sport. Ten druhý důvod je, že nám záleží i na tom, jakou mají Pardubáci fyzickou kondici. Často se potýkáme s tím, že mladí uchazeči na přijímacím řízení k hasičům nejsou schopni splnit poměrně jednoduché fyzické testy. Tím třetím důvodem je, že určitě chceme propagovat profesionální hasiče v Pardubicích formou doprovodných ukázek,“ upřesnil ředitel HZS Pardubického kraje Aleš Černohorský.

Přípravy se letos mohou konat i díky smlouvě s dalším silným partnerem, společností FOXCONN. „Naši dlouhodobou spolupráci, která trvá od roku 2016, chceme ještě více upevnit a podpořit tak tuto unikátní sportovní akci v našem městě. Organizátoři získají jistotu v podobě stabilního generálního partnera, kterým Foxconn Česká republika je,“ uvedl Nicky Monaghan, viceprezident společnosti, a doplnil: „V této době je víc než kdy jindy třeba myslet na zdravý a aktivní životní styl. Jakožto dobrý soused a největší zaměstnavatel v regionu u této akce jednoduše nemůžeme chybět!“

Žáci si mohou objednat hrací karty
I letos bude spuštěn rezervační systém umožňující objednat si dotované hrací karty pro děti ze základních a mateřských škol v Pardubicích. Rodiče si budou moci přes jednoduchý formulář od konce května objednat až čtyři dotované karty, díky nimž bude možné sportovat celých devět dnů na všech stanovištích ve Sportovním parku Pardubice 2021. „Pokud to situace neumožní a nebudeme moci objednané karty předat přímo ve školách, budou po předložení objednávky připraveny každý den od 7. do 15. srpna na naší pokladně,“ uvedl druhý z hlavních pořadatelů Petr Mazánek ze společnosti Deep Vision.

Cena za hrací kartu bez slevy je nově 90 korun, zvýhodněná karta v předprodeji určená především pro děti a žáky mateřských a základních škol ver městě bude k dostání za polovičku, tedy 45 korun. Nižší cena platí i pro pardubické pořadatele příměstských táborů v termínu konání naší akce. Mimopardubické příměstské tábory, které do parku každoročně jezdí z mnoha blízkých i vzdálenějších koutů východních Čech, zaplatí 65 korun za jednu kartu.

Typ akce určené pro děti, ostatní (sport)
Zakázán vstup se zvířaty Akce je vhodná pro děti
Místo konání Park Na Špici (Pardubice)
Datum a čas konání
upozorněníV souvislosti s nařízením vlády omezující konání akcí doporučujeme si ověřit platnost konání akce u pořadatele.
so 7.8.2021 - ne 15.8.2021

Akce je dostupná dle aktuální provozní doby

URL https://www.sportovnipark.cz/
Rezervace vstupenek prodej vstupenek v informačním centru
Přístupné pro vozíčkáře Ne
Vstupné 90 Kč - hrací karta, vstup do parku volný
Zdroj dat Turistické informační centrum Pardubice
Je třeba opravit údaje?

Souřadnice: 
 
 

Akce

<<
červen 2021 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
13
14151617181920
212223
krizek24
252627
krizek28
2930
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
13.6. 16:00
dnes

Oblačno
15°C
14.6.
zítra

Jasno
23°C / 7°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy