[w:trans]košík[/w:trans] Jak číst syntezátory (Mary C & Martin Tvrdý)

Úvod do zvukové syntézy a syntezátorů pro začátečníky. Zasvěcenými průvodci vám budou Mary C a Martin Tvrdý ze Synth Library Prague.

Pila, obálka, špagety, štrůdl a Zakázaná planeta… i takové věci se vyplatí znát pokud chcete začít se syntezátory. Do světa analogové syntézy vás uvede Mary C a Martin Tvrdý aka Bonus. Představí základní pojmy a postupy, zásadní osobnosti i jejich objevy, nástroje a motivace.

Podíváme se do historie, osvěžíme si fyziku a prozkoumáme základní vlastnosti zvuku. Naučíme se důležité pojmy nového jazyka, který nám umožní z elektrických obvodů dostat zvuk i hudbu. Pro rychlejší orientaci při setkání s novým nástrojem se podíváme blíže i na stavbu a ovládací prvky různých druhů syntezátorů. Teorii pak společně uvedeme do praxe na několika nástrojích z kolekce Synth Library Prague.

  • workshop je vhodný pro začátečníky/ice
  • registrace a dotazy > jara@divadlo29.cz
  • maximální počet účastníků > 10
  • přibližná délka dílny > 3 hodiny

Synth Library Prague je prostor pro sdílení, tvorbu, diskuzi a experimenty v oblasti zvuku a elektronické hudby. Je to prostor plný skvělých nástrojů, knih a dalších zdrojů inspirace a vedou ho hudebnice*íci a kurátorky*ři, které*ří zvou celou komunitu k vytvoření pevného zázemí, kde budou moci všichni sdílet, učit se a spolupracovat s respektem a ohleduplností. Zázemí s novými technologiemi, ale i novými způsoby komunikace a chování, které umožní vyjádření i méně zkušeným, přehlíženým i těm, kteří chtějí zůstat neviditelní. Synth Library Prague je první sesterskou knihovnou původní S1 Synth Library v Portlandu.

Nové technologie tu mají podpořit širokou škálu osobitých tvůrčích přístupů. Synth Library si klade za cíl stát se uvědomělým a bezpečnějším zázemím, které podporuje především pestrost hlasů a soustředěné naslouchání, a proto se také připojila ke kodexu projektu Feministické (umělecké) instituce sepsanému sdružením uměleckých iniciativ. Jedním z prvních speciálních projektů pražské Synth Library byl program Trigger-System, který se v první fázi zaměřil na propojení a podporu hudebnic.

Typ workshop
Zakázán vstup se zvířaty Akce není vhodná pro děti
Poznámka Přeloženo z roku 2020. registrace je nutná - jara@divadlo29.cz
Místo konání Divadlo 29 (Pardubice)
Datum a čas konání so 18.9.2021 13:00
URL https://www.otevrenakultura.cz/cs/divadlo-29/archiv/jak-cist-syntezatory-mary-c-a-martin-tvrdy
Přístupné pro vozíčkáře Ne
Vstupné kurzovné: 200 Kč
Zdroj dat Turistické informační centrum Pardubice
Je třeba opravit údaje?

Souřadnice: 
 
 

Akce

<<
září 2021 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
20212223242526
27282930
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
20.9. 08:30
dnes

Skorojasno
11°C
21.9.
zítra

Zataženo
16°C / 4°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy