[w:trans]košík[/w:trans] Komárek - Nejtek - Knoblochová: Cinéma préparé

Hudebně-vizuální kompozice inspirovaná živými hudebními produkcemi k němému filmu, kde hudba není pouhým ilustrátorem, ale stává se nedílnou součástí výtvarného prostředí. Propojení zvuku barokního cembala s elektronikou, experimentálním filmem promítaným na průsvitné, pohyblivé opony a specifickým světelným designem  vytváří jeden komplexní, pocitový svět pro inspirativní zážitek.

Projekt spojuje tři zkušené umělce odlišných žánrů a zaměření: skladatele a pianistu Michala Nejtka, výjímečnou cembalistku Moniku Knoblochovou a světelného designéra a tvůrce pohybových projektů Jana Komárka.

Jan Komárek je světelný designér a režisér, tvůrce celé řady tanečních a divadelních projektů. Spolupracoval např. s taneční skupinou Nanohach a Divadlem Na peroně, je autorem projektů Tanec papírových tanečnic, Zločin a trest, Probouzení Genia loci, Útroby krávy či Kampa sonata.

Michal Nejtek píše symfonickou i komorní hudbu, věnuje se scénickým projektům, spolupracuje se skupinou The Plastic People Of The Universe. Hrál nebo hraje na klávesové nástroje v souborech Agon, Berg, Face Of The Bass, Limbo, David Koller Band, Nts a Michal Pavlíček Trio. Věnuje se také hudbě pro divadlo a film.

Monika Knoblochová je cembalistka a hráčka na historické klávesové nástroje, interpretka vynikajících uměleckých a technických kvalit, zanícená vyznavačka autentické interpretace barokní hudby a současně renomovaná interpretka soudobé hudby, držitelka řady prestižních interpretačních ocenění. Nahrála celou řadu kompaktních disků barokní i moderní vážné hudby.

Jan Komárek - koncept, režie, film a světelný design
Michal Nejtek - hudební koncept, cembalo (cembalo preparé), elektronika
Monika Knoblochová - tvorba, cembalo (cembalo preparé), keyboard Rolland XP 50

Typ neznámý druh filmu
Zakázán vstup se zvířaty Akce není vhodná pro děti
Místo konání Divadlo 29 (Pardubice)
Datum a čas konání st 3.11.2021 20:00
URL https://www.otevrenakultura.cz/cs/divadlo-29/archiv/komarek-nejtek-knoblochova-cinema-prepare
Přístupné pro vozíčkáře Ne
Vstupné 120 Kč
Zdroj dat Turistické informační centrum Pardubice
Je třeba opravit údaje?

Souřadnice: 
 
 
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
3.12. 16:30
dnes

Polojasno
0°C
4.12.
zítra

Déšť se sněhem
2°C / 0°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy