[w:trans]košík[/w:trans] Triche (CAN/D/CZ)

Mezinárodní improvizační trio otevřené všem vlivům od minimalistického jazzu po komorní punk slibující velký zážitek milovníkům neortodoxního jazzu a „jiné“ hudby.

Triche spojuje tři zkušené improvizátory, kteří přirozeně mísí své jedinečné hudební jazyky. Německý trombonista Matthias Müller ovládá svůj nástroj pomocí všech možných druhů tlumení zvuku, cirkulačního dýchání a rozšířených technik. Kanadský basista Éric Normand využívá svou radikální hru na podomácku upravenou baskytaru a vytváří elektrický tok přerušovaný pouze instrumentálním gestem. Petr Vrba staví svou trubku do nových souvislostí a spojuje elektronické výboje s kouzlem akustického zážitku. Trio, soustředěné na esenci, vytváří detailní a energetické struktury s propracovanou zvukovou zásobou dosahující radikální jasnosti v přechodech skrze husté až porézní epizody přirozeně spojující napětí i uvolnění.

Matthias Müller je německý trombonista, jehož styl charakterizuje extrémní rozsah nekonvenčních a také vlastních originálních technik, které překračují hranice zvukového umění. Kromě jiných uskupení je Müller členem čtyřiadvacetičlenného improvizačního tělesa Splitter Orchester, spolupracoval se špičkou světové scény volné improvizace a free jazzu.

Kanadský basista Éric Normand patří k pozoruhodným osobnostem kanadského improvisingu; v nevelkém městečku Rimouski založil Velkou regionální skupinu pro svobodnou improvizaci (GGRIL), jež navzdory regionálnímu statusu spolupracovala s takovými osobnostmi, jako jsou Evan Parker, John Butcher, Xavier Charles či Ingrid Laubrock.

Trumpetista a multiinstrumentalista Petr Vrba patří k nejaktivnějším představitelům české improvizační scény. Jeho hudební aktivity mají zahraniční přesah, má za sebou řadu mezinárodních spoluprací např. se saxofonistou Michelem Donedou, trumpetistou Axelem Dörnerem, klarinetistkou Susannou Gartmayer, trumpetistou Franzem Hautzingerem a mnoha dalšími.

Typ koncert
Zakázán vstup se zvířaty Akce není vhodná pro děti
Místo konání Divadlo 29 (Pardubice)
Datum a čas konání st 10.11.2021 20:00
URL https://www.otevrenakultura.cz/cs/divadlo-29/archiv/triche-can-d-cz
Přístupné pro vozíčkáře Ne
Vstupné 140 Kč
Zdroj dat Turistické informační centrum Pardubice
Je třeba opravit údaje?

Souřadnice: 
 
 
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
3.12. 17:00
dnes

Skorojasno
-2°C
4.12.
zítra

Déšť se sněhem
2°C / 0°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy