[w:trans]košík[/w:trans] Trzaska/Vrba/Pándi/Tokar (PL/CZ/HU/U) - Meandér

Hvězdně obsazené mezinárodní kvarteto špičkových improvizátorů z Polska, ČR, Maďarska a Ukrajiny. Jediný koncert v ČR!!! Jako support pardubicko-pražské duo Meandér.

Vedoucím projektu Trzaska/Vrba/Pándi/Tokar je saxofonista, skladatel a basklarinetista Mikołaj Trzaska, ikona polského jazzu a jazzové avant-garážové scény. Je spoluzakladatelem kultovního polského souboru Miłość. Zároveň je i uznávaným skladatelem filmové hudby, vytvořil soundtracky např. k filmům vynikajícího režiséra Wojciecha Smarzowského (Volyň, Klér, Dom zly). Spolupracoval s takovými hudebními esy jako jsou Peter Brötzmann, Lester Bowie, Venetian Snares, Otto von Schirach, The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble či power jazzcoreové trio Zu.

Maďarsko v tomto projektu zastupuje bubeník Balázs Pándi, který je známý ve světě noise, break core, doom metalu a improvizační hudby. Kromě celé řady dalších spolupracoval například s Merzbowem, Matsem Gustaffsonem, japonským multiinstrumentalistou Keiji Hainem nebo s Thurstonem Moorem ze skupiny Sonic Youth.

Ukrajinu zastupuje kontrabasista Mark Tokar, klíčová postava tamní improvizační a jazzové hudby posledního čtvrtstoletí. Od roku 2007 je stálým členem legendárního Resonance Projectu amerického saxofonisty Kena Vandermarka. S polským klarinetistou Waclawem Zimpelem a německým bubeníkem Klausem Kugelem hraje v kapele Undivided. Dále např. spolupracoval s legendárním americkým kytaristou Fredem Frithem.

Reprezentantem české improscény je Petr Vrba, multiinstrumentalista a organizátor, jehož neúnavné průzkumy neidiomatické improvizace prostřednictvím trubky, klarinetů, syntezátorů, a kutilské elektroniky ho učinily jedním z nejaktivnějších experimentálních hudebníků v Praze.

Meandér je improvizační duo bubeníka Filipa Tománka a kytaristy Vojtěcha Výravského produkující instrumentální hudbu oscilující někde mezi volnou improvizací, noisem a drone metalem. Meandér přechází po tenké hranici mezi hudbou a hlukem. Pozoruje zrození harmonie z chaosu, procitnutí zvuku z ticha.

Typ koncert
Zakázán vstup se zvířaty Akce není vhodná pro děti
Místo konání Divadlo 29 (Pardubice)
Datum a čas konání so 27.11.2021 20:00
URL https://www.otevrenakultura.cz/cs/divadlo-29/archiv/trzaska-vrba-pandi-tokar-pl-cz-hu-u-meander
Přístupné pro vozíčkáře Ne
Vstupné 160 Kč
Zdroj dat Turistické informační centrum Pardubice
Je třeba opravit údaje?

Souřadnice: 
 
 

Akce

<<
prosinec 2021 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
789101112
13141516171819
202122
krizek23
24
krizek25
26
krizek27
28293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
7.12. 18:30
dnes

Zataženo
1°C
8.12.
zítra

Oblačno
0°C / -5°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy