[w:trans]košík[/w:trans] Spolk S dovolením! - Barbora Ptáčková, Spára: průniky

Dvě taneční představení. Inscenace S dovolením! je zrcadlem, v němž se odráží jedna z podob dnešní uspěchané doby; představení Spára: průniky nechává nahlédnout do současných témat generace dvacátníků.

Spolk: S dovolením!

Rychlá doba. Nikdo nemá čas na nic čekat. Každý z nás se čas od času nedobrovolně zastaví. Všudypřítomný stres a spěch nás ale nutí běžet dál. To, že člověk stojí, neznamená, že nespěchá. Ať už nás zastaví cokoliv, vždy to v nás probouzí silné emoce. Nekonečné čekání a akutní stres jako impuls k negativním projevům lidského chování a jednání. Inscenace přináší zpětnou vazbu o nás samých, o našich projevech, reakcích a obranných mechanismech ke zvládání stresových situací. I nscenace je zrcadlem, v němž se odráží jedna z podob dnešní uspěchané doby. S dávkou lehkosti a humoru se snaží podat svědectví o aktuálním problému naší společnosti.

Choreografie: Spolk / interpretace: Spolk – Kateřina Jabůrková, Adam Kmenta, David Králík, Žaneta Musilová, Ester Trčková / hudba: Ondřej Galuška / light design: Tomáš Morávek / kostýmy: Mariána Novotná

Barbora Ptáčková: Spára: průniky

Ocitli jsme se tam, kde po doteku zůstává jen prázdná stopa. Realita a sen se smísily dohromady. Už nerozeznáváme hranici našich těl od okolního prostoru. Něco se muselo stát.
S námi, se světem, se mnou.
Je ticho,
po stěně stéká kapka vody.
Je to můj pot?
Pohyb…
Snažíme se porozumět.
Nikam to ale nevede…

Představení Spára: průniky nechává nahlédnout do současných témat generace dvacátníků. Je uměleckou výpovědí, která se zrodila ze subjektivního prožívání světa, a následně se rozšířila o vědecký a občanský diskurz, kdy angažovanost jednotlivých postojů a pohledů způsobuje napětí pramenící z vědomí, že naše realita již není postavena na dialogu. Představení vznikalo mj. i v rámci letní rezidence v Divadle 29.

Námět, choreografie: Barbora Ptáčková / asistentka choreografky: Simona Dejmková / hudba: Václav Chalupský / kostýmy: Natálie Tunová / světelný design: František Fabián / tvorba a interpretace: Magdalena Havlínová, Rozálie Stárová, Emily Jane Steele, Metoděj Vykydal / idea a koncepce projektu Nezřízeni, umělecká spolupráce: Honza Malík, Tereza Krčálová

Typ tanec
Zakázán vstup se zvířaty Akce není vhodná pro děti
Místo konání Divadlo 29 (Pardubice)
Datum a čas konání út 14.12.2021 20:00
URL https://www.otevrenakultura.c...
Rezervace vstupenek SMSTicket
prodej vstupenek v informačním centru
Přístupné pro vozíčkáře Ne
Vstupné 120 Kč
Zdroj dat Turistické informační centrum Pardubice
Je třeba opravit údaje?

Souřadnice: 
 
 

Akce

<<
prosinec 2021 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
789101112
13141516171819
202122
krizek23
24
krizek25
26
krizek27
28293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
7.12. 20:00
dnes

Zataženo
1°C
8.12.
zítra

Oblačno
0°C / -5°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy