[w:trans]košík[/w:trans] Shoenfelt (GB/CZ)

Phil Shöenfelt - zpěv, kytary
Pavel Cingl - housle, kytara, mandolína, doprovodný zpěv
Pavel Krtouš - basova kytara, doprovodný zpěv
Jarda Kvasnička - bicí, perkuse
Phil Shöenfelt, rodák z anglického Bradfordu, byl v první polovině 80. let kapelníkem newyorkské skupiny Khmer Rouge. V roce 1989 vyšel první Philův sólový singl Charlotte's Room a následující rok pak debutové album Backwoods Crucifixion. Série živých vystoupení k desce proběhla v Británii i Evropě a vyvrcholila dvěma koncerty před Nickem Cavem. Shöenfelt hrál také před Caveovými souputníky Crime And The City Solution . Roku 1992 spolupracoval se zpěvákem této skupiny Simonem Bonneym na jeho sólovém albu Forever. Začátkem roku 1993 nahrál Phil Shöenfelt další album God Is The Other Face Of The Devil. V létě 1994 absolvoval turné po České republice společně se skupinou Tichá dohoda . Poslední koncert z této šňůry v klubu Bunkr vyšel na CD pod názvem Live In Prague. Nadšen tvůrčí atmosférou Prahy, rozhodl se Phil Shöenfelt pro přesídlení do České republiky. V Praze založil skupinu Southern Cross a postupně s ní natočil alba Blue Highway a Dead Flowers for Alice. Zatím posledním řadovým albem kapely je zatím nejrockovější a "nejveselejší" deska s názvem Ecstatic. V roce 2004 pak vyšlo výběrové dvojalbum Deep Horizon. Desku v současné době skupina (s již pozměněným názvem Shoenfelt) představuje na turné po České republice i Evropě. V dubnu 2005 Phil Shöenfelt sólově předskakoval britské post-punkové legendě The Fall na jejich turné ve Skotsku. Shöenfelt je také autorem sbírky básní Zelený hotel a novely Feťácká láska, která již vyšla v několika světových jazycích.

Hudba kapely Shoenfelt má temnou atmosféru ne nepodobnou americké Delta Blues and Country Music. Skládá ji však člověk, který žije a je ovlivňován roztříštěným městským prostředím současnosti. Jeho písně odrážejí mytologii psanců, kteří se potácejí nepřátelskou krajinou a jsou okrádáni pouze ve své fantazii a paranoi. Jejich vztah k druhým je často posedlý a ničivý. Charakteristickými tématy těchto písní jsou psychopati, feťáci a oběti drog, sebevraždy a utrpení zamilovaných, kteří na oplátku trápí druhé. Dá se s nimi v mnoha případech těžko sympatizovat - Shöenfelt je však zobrazuje s takovým patosem a silou, že se s nimi můžete ztotožnit. Phil Shöenfelt je ovlivněn americkou gotickou literární tradicí. Ta čerpá z E.A. Poea a dalších spisovatelů detektivek, jako byl třeba Jim Thompson. Philovy texty se často přibližují až biblickému jazyku. Je v nich ale černý, někdy až šibeniční smysl pro humor. Hudba sama se často zkresluje, láme se ve zpětnych vazbách a hlucích. Jejím základem je však kvalitní melodie, která dokáže posluchače zaujmout.

Koncert je uváděn v rámci projektu Cizinci v Čechách za finanční podpory Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

Typ rock
Místo konání Divadlo 29 (Pardubice)
Datum a čas konání čt 18.1.2007 20:00
Přístupné pro vozíčkáře Ano
Zdroj dat Divadlo 29
Je třeba opravit údaje?

Souřadnice: 
 
 

Akce

<<
leden 2022 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
20212223
24252627282930
31
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
20.1. 23:30
dnes

Zataženo
3°C
21.1.
zítra

Polojasno
0°C / -4°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy