[w:trans]košík[/w:trans] Oleš – Jörgensmann - Oleš Trio (PL/D)

Theo Jörgensmann – klarinet
Marcin Oleš – kontrabas
Bartlomiej Brat Oleš – bicí

Německý klarinetista Theo Jörgensmann, veterán evropské jazzové avantgardy 70. let a jeden z nejlepších jazzových klarinetistů na evropské jazzové scéně, je spolu s polskými bratry Olešovými - kontrabasistou Marcinem a bubeníkem Bartlomiejem - členem jednoho z nejzajímavějších trií současné jazzové Evropy.

Theo Jörgensmann hraje hudbu po celém světě, se svým kvartetem nahrává u prestižního jazzového labelu HatHut Records, který vydává alba např. Cecila Taylora, Jimiho Guiffreho, Efzeg, Anthony Braxtona, Petera Brötzmana, Davida Liebmana či Archieho Sheppa. Spolupracuje s hudebníky jako jsou Louis Sclavis, Kent Carter, Perry Robinson nebo Charlie Mariano. Hudební kritika o Jörgensmannovi často hovoří jako o nejinspirativnějším a nejdůležitějším jazzovém klarinetistovi současnosti, srovnatelným s hvězdami jako Tony Scott, Jimmy Giuffre a Erik Dolphy.

Bratři Olešové jsou jedni z nejkreativnějších a nejdůležitějších skladatelů a hudebníků na polské jazzové scéně. Zároveň jsou hodnoceni jako nejlepší polská jazzová rytmická sekce současnosti s obdivnou přezdívkou "rytmičtí bratři". Spolupracují a nahrávají s opravdu velkými jmény: Kenny Werner, David Murray, Mark Taylor, Jean-Luc Cappozzo, Anthony Coleman, Mikolaj Trzaska, Michael Rabinowitz. Bratři Olešové hráli na celé řadě prestižních jazzových festivalů a jsou vysoce ceněni mezi hudebníky, kritiky i jazzovým publikem po celém světě.

Trio Oleš – Jörgensmann – Oleš v roce 2004 nahráli úspěšné CD Miniatures a o rok později pozoruhodné album Directions . V roce 2005 bylo polsko-německé trio vyhlášeno nejlepší polskou jazzovou skupinou roku. V Divadle 29 zahájí Theo Jörgensmann a bratři Olešové své čtrnáctidenní turné po České republice.

Koncert je uváděn v rámci projektu Jazzconnexion 2007 za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

Typ jazz / blues / swing
Místo konání Divadlo 29 (Pardubice)
Datum a čas konání út 6.2.2007 20:00
Přístupné pro vozíčkáře Ano
Zdroj dat Divadlo 29
Je třeba opravit údaje?

Souřadnice: 
 
 

Akce

<<
září 2021 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
krizek24
2526
27282930
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
25.9. 23:00
dnes

Skorojasno
13°C
26.9.
zítra

Polojasno
25°C / 12°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy