[w:trans]košík[/w:trans] Multikulturní týden 2010: Vernisáž výstavy Multikulti subjektivem: My a ony

Multikulturní týden začne již 9. 3. 2010 vernisáží výstavy fotografií Multikulti subjektivem: My a ony. O hudební doprovod se postará skupina ZUŠ Crazy Saxophones.
V počátku zrodu výstavy stála fotografická soutěž, jíž se zúčastnila rozmanitá skupina Češek a českých cizinek, které s překvapivou otevřeností nechaly nahlédnout do intimity svého života nebo života žen okolo sebe.
V rámci fotosoutěže se sešly ženy s různým národnostním a kulturním pozadím, které jako prostředek výpovědí o sobě i svém okolí zvolily univerzální a všemi srozumitelný jazyk - obraz. Jejich fotografie jsou v mnoha případech pracemi „pouze“ amatérských fotografek a jejich síla často nespočívá ani tak v technické dokonalosti, ale spíše v síle výpovědi, v sociologickém rozměru fotografií, v příbězích, v pestrosti, intimitě. Fotografie zde funguje jako demokratický prvek, který umožnil shromáždit, předat a konfrontovat myšlenky a zkušenosti na první pohled „obyčejných“ žen, které spoluvytvářejí českou společnost. Tento ojedinělý fotografický projekt je součástí širšího portfolia multikulturních a genderových aktivit Nesehnutí Brno, které jsou zaměřeny na podporu vzájemného porozumění a diskuse lidí žijících v multikulturním prostředí České republiky.
Svou rozličností zároveň vyvrací generalizující představy a stereotypy o tom, „jaká je“ žena, Češka, cizinka.... žijící v české společnosti. „Každá je jiná a nebýt popisek u fotografií, asi bychom ani nepoznali, zda se jedná o Češku nebo cizinku...“, vysvětluje Lenka Šafránková Pavlíčková z o. s. Nesehnutí, která s nápadem výstavy přišla.

Typ vernisáž
Místo konání Galerie Chodba (Pardubice)
Datum a čas konání út 9.3.2010 17:00
URL nesehnuti.cz/index.php?rubrika=0&tex=154&polozka=1&umisteni=1&layout=2&jazyk=1
Součást festivalu

Multikulturní týden 2010

Součást opakované události Multikulturní týden
Zdroj dat Turistické informační centrum Pardubice
Je třeba opravit údaje?

Souřadnice: 
 
 
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
3.12. 17:30
dnes

Polojasno
-1°C
4.12.
zítra

Déšť se sněhem
2°C / 0°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy