GEOFUN v Pardubicích

GEOFUN

Mobilní aplikace GEOFUN, která je k dispozici zdarma ke stažení pro systémy Android a iOS, nabízí geolokačních hry (tzv. geosrandy), při kterých máte možnost zábavně a někdy i napínavě poznávat město Pardubice.

Odbojářem v paravýsadku Silver A!

Operace SILVER A byl krycí název zvláštní výsadkové operace připravené druhým zpravodajským oddělením Ministerstva národní obrany exilové československé vlády v Londýně za druhé světové války. Pro návštěvníky města, ale i místní obyvatele je připravena hra, která poučnou a zároveň dobrodružnou formou s touto událostí seznamuje.

VojákV Pardubicích máte jedinečnou možnost připojit se k výsadkářům ze SILVER A a pomoci parašutistům se splněním uloženého úkolu, kterým je zajistit rádiové spojení s Londýnem. Na vlastní kůži zažijete, jaké to je být odbojářem. Sami se proměníte v „parašutisty“ a budete plnit úkoly zadané velitelem Bartošem, luštit tehdejší šifry, zjišťovat potřebné informace. Během operace poznáte, jaké to je, když na vás na každém rohu číhá nebezpečné gestapo, které samozřejmě jakékoliv operace škodící Třetí říši neschvaluje a tvrdě trestá.

Celou hrou provází Alfréd Bartoš, československý voják, příslušník československého protinacistického odboje za druhé světové války a velitel diverzní skupiny Silver A, která mimo jiné spolupracovala i se skupinou Anthropoid při atentátu na zastupujícího říšského protektora R. Heydricha.

ČarodějniceRealizace hry byla financována Magistrátem města Pardubice.

Zač je v Pardubicích perník

Že mezi chlouby Pardubic nepatří pouze dostihy, ale také perník, to ví každý. Málokdo však tuší, že se zlá Ježibaba z perníkové chaloupky rozhodla Pardubice o jejich perníkovou slávu připravit. Mařenka a Jeníček jí totiž snědli všechen perníček z perníkové chaloupky. A protože se kvapem blíží její významné kulatiny, musí napéct chybějící perník a znovu s ním vyzdobit perníkovou chaloupku, aby nebyla ostatním čarodějnicím pro smích. Z toho důvodu se vydala do Pardubic zcizit tajný recept na nejlepší perníkové těsto v zemi. Jak tohle všechno dopadne, zjistíš ve hře Zač je v Pardubicích perník. Pomůžeš-li Ježibabě získat tajný recept, sladká odměna Tě určitě nemine a ona se radostí pomine.

To bude jízda, panečku

Tušili jste, že závodiště v Pardubicích poctila svou návštěvou sama britská princezna Anna i slavný spisovatel novinář a žokej Dick Francis? Nebo že se na závodišti jezdila Zlatá přilba…? Tyto a další zajímavosti na vás čekají v geosrandě „To bude jízda, panečku“!

Taxísek a Bob jsou nerozlučná dvojka. Jeden bez dTaxísek / Bobruhého neudělají ani krok. Na první pohled je od sebe nerozeznáte. Když však otevřou pusu, hned je jasné, který je který. Taxísek má plno připomínek ke všemu a pusu jako kulomet. Bob vždy raději shovívavě mlčí, protože Taxísek ho umí pořádně uzemnit.

Pojďte tedy s povedenou dvojkou průvodců Taxískem a Bobem prozkoumat slavné dostihové závodiště v Pardubicích! Rovnou si u toho můžete vsadit, zda-li některý z nich vyhraje závod, kterého se oba právě chystají zúčastnit.

Postup pro spuštění hry:

  • vemte si do ruky chytrý telefon (iPhone nebo Android)
  • otevřete v prohlížeči www.geofun.cz
  • webová stránka vám nabídne stažení aplikace, potvrďte
  • aplikaci spusťte a zaregistrujte se
  • klikněte na tlačítko Geosrandy dole
  • zobrazí se vám geosrandy nejbližší Vaší poloze
  • v seznamu nalezněte hru s názvem příslušné hry
  • klikněte na název a následně na tlačítko Stáhnout
  • hry se spustí, jakmile se s telefonem dostavíte na její start
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
6.7. 08:00
dnes

Skorojasno
23°C
7.7.
zítra

Polojasno
18°C / 10°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy