Lyžaře čekají v zimě na Šumavě lepší služby, budou ale dražší

ČESKÉ BUDĚJOVICE 26. října (ČTK) - Lyžaři, kteří se chystají v zimě na Šumavu, se mohou těšit na vyšší kvalitu nabízených služeb, za skipasy ale zaplatí více než loni. Areály investovaly převážně do rozšíření sjezdovek a umělého zasněžování. Na dnešní tiskové konferenci to řekli zástupci lyžařských středisek na Kramolíně, Špičáku a Zadově.
"O více než jeden hektar byly rozšířeny sjezdové tratě. Vznikla tak 80 metrů široká sjezdovka a nové prostornější místo pro umístění lyžařské školy," řekl Antonín Kolář ze společnosti Lipno Servis, která provozuje Skiareál Lipno-Kramolín. Dodal, že pro vyznavače snowboardingu vyrostl v areálu snowpark.
Provozovatel areálu investoval také do systému technického zasněžování. Celkem modernizace stála více než devět milionů korun.
Na zdvojnásobenou kapacitu večerního lyžování a další novinky se mohou těšit návštěvníci Lyžařského areálu Zadov. Podle zástupce areálu Luďka Sásky bylo do modernizace investováno zhruba sedm milionů korun.
Upravenou plochu pro lyžaře zvětší také Sportovní areál Špičák. Nový speciální stroj totiž umožní úpravu i velmi strmých tratí. Příští rok by se zde měla stavět také čtyřsedačková lanovka na vrchol Špičáku za zhruba 60 milionů korun.
Všechna tři střediska letos zvýšila ceny jízdného. Za jednodenní skipas zaplatí letos dospělý návštěvník kramolínského areálu 400 korun, loni to bylo o 50 korun méně. Podobně zvýšil ceny také Špičák a to z 360 korun na 410 korun. Na Zadově si připlatí lyžař oproti loňskému roku 30 korun, jednodenní skipas ho vyjde na 390 korun.
Areály již druhým rokem nabízejí takzvaný Superskipas, který platí na všech třech místech. Loni této možnosti využilo několik stovek lyžařů. "Jsou to nejvíce klienti, kteří tráví na Šumavě celý týden," řekl Luboš Krejza ze společnosti Lipno Servis.
Lenka Zimmelová

zdroj: ČTK

Dokumenty

Akce

<<
červenec 2021 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
2425
262728293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
24.7. 00:00
dnes

Skorojasno
16°C
25.7.
zítra

Zataženo
26°C / 18°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy