Vleky na Vysočině někde podraží, jinde zůstanou ceny stejné

JIHLAVA 17. listopadu (ČTK) - Ceny vleků v některých lyžařských střediscích na Vysočině letos zůstanou na stejné úrovni jako loni. A to přesto, že provozovatelé často investovali do zasněžování nebo osvětlení. Jinde ale lyžaři zaplatí za lyžování více než v loňském roce. Důvodem je zdražení energií a pohonných hmot. Majitelé pozemků také zvyšují nájmy, řekl dnes ČTK provozovatel areálu na Harusově kopci v Novém Městě na Moravě Karel Klapač.
Jízdné na vleku na Harusově kopci se zvýší přibližně o 12 procent. Pro sjezdaře budou k dispozici tři vleky včetně dětského, rozšíří se provoz lyžařské školy. Běžkaři budou mít v okolí Nového Města na Moravě k dispozici kolem 180 kilometrů upravovaných běžeckých tratí. Bude to přibližně o 40 kilometrů více než v minulé sezoně.
Na Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí na Žďársku čeká lyžaře přibližně desetiprocentní zdražení. Za 100 korun se svezou třináctkrát, zatímco loni jim stejný obnos vystačil na 15 jízd. Díky nákupu nového sněžného děla ale budou mít k dispozici víc kvalitního umělého sněhu. Provozovatelé areálu mají také nový sněžný skútr. Lyžařům proto nabídnou kolem deseti kilometrů upravených běžeckých tras v okolí.
Turnikety u vleků budou letos poprvé v provozu na sjezdovkách ve Svratce a Jimramově na Žďársku. V Jimramově navíc bude mít letos premiéru zařízení na výrobu technického sněhu. Lyžaři zaplatí za 14 jízd 100 korun. Jedna jízda se jim tak proti loňsku prodraží o necelých 50 haléřů.
Zdražovat zatím nebudou v Lukách nad Jihlavou na Jihlavsku. Kvůli podvádění dospělých na dětském vleku však podle správcové Magdy Vaňkové zavedou jednotnou cenu. Za deset jízd tak lyžaři na obou vlecích zaplatí 100 korun. Dětský vlek letos přejde do standardního provozu a celková kapacita areálu se tak zvýší až na 1500 osob za hodinu.
Se zdražením nepočítají ani na sjezdovce v Číchově na Třebíčsku. Za bodovou jízdenku na velkém vleku zaplatí lyžaři stejně jako loni 100 korun, na malém vleku polovinu. V areálu přitom proti loňsku přibylo další sněžné dělo a osvětlení celé sjezdovky. "Díky osvětlení budeme lyžovat denně od 09:00 do 21:00," řekl ČTK provozovatel Josef Paděra.
Aktuální informace o sněhových podmínkách lyžaři letos získají také na webových stránkách kraje Vysočina www.kr-vysocina.cz
Jaroslav Buček

zdroj: ČTK

Dokumenty

Akce

<<
květen 2021 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
7
krizek8
9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
1415
krizek16
1718
krizek19
krizek20
212223
krizek24
krizek25
krizek26
27282930
31
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
7.5. 23:30
dnes

Déšť
8°C
8.5.
zítra

Polojasno
14°C / 1°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy