Moravskoslezský kraj pokřtí na veletrhu v Brně čtyři publikace

OSTRAVA 7. prosince (ČTK) - Čtyři nové publikace pro turisty pokřtí v polovině ledna představitelé Moravskoslezského kraje na brněnském veletrhu Regiontour. "Náš kraj je plný památek i přírodních zajímavostí a nabízí také mnoho možností pro zimní sporty. Proto jsme se rozhodli vydat nové publikace, které by na veletrzích i dalších akcích přilákaly do regionu více turistů," řekla dnes ČTK Petra Papoušková z odboru regionálního rozvoje Moravskoslezského kraje.
Publikace Top ski Morava a Slezsko shrne aktuální nabídku pro lyžaře. "V posledních dvou letech se zlepšily podmínky ve většině lyžařských areálů. Provozovatelé už mají sněhová děla na umělý sníh, zlepšilo se vybavení půjčoven sportovních potřeb nebo možnosti parkování," řekla Papoušková. Podle ní je velká poptávka po menších rodinných areálech, kde není přelidněno, což je případ většiny svahů v Beskydech i Jesníkách.
Knížečka Moravskoslezský kraj na běžkách nabídne přehledně zpracované běžecké trasy. "Speciálně jsou v ní odlišeny trasy, na kterých je s přispěním kraje upravována kvalitní stopa," upřesnila Papoušková.
Brožura Historické a kulturní perly Moravskoslezského kraje naopak nabídne možnosti pro letní turistiku. Publikace nabízí přehled všech zajímavostí kraje, od zámků, hradů a zřícenin až po technické památky, lidovou architekturu a místa dalekých rozhledů se všemi potřebnými kontakty pro jejich návštěvníky.
Díky publikaci Venkovská turistika v turistickém regionu Severní Morava a Slezsko budou mít návštěvníci kraje komplexní přehled o ubytovacích kapacitách. "Z veletrhů v Německu a Polsku víme, že většina zahraničních turistů z těchto zemí u nás hledá především levnější ubytování v penzionech nebo soukromí. Jejich majitelé ale často nemají dost prostředků na dobrou reklamu, takže mají problémy s naplněním kapacity i přesto, že turisté mají o ubytování v podhorských oblastech velký zájem," dodala.
Moravskoslezský kraj nabídne v rámci své expozice na veletrhu Regiontour prostor také partnerskému Žilinskému kraji a recipročně využije možnost představit své aktivity na veletrzích na Slovensku. Kromě brněnského veletrhu se příští rok zástupci kraje chystají představit krásy Beskyd a Jeseníků na veletrzích v Praze, Ostravě, Hradci Králově a Jablonci nad Nisou. V rámci expozice agentury CzechTourism bude kraj vystavovat i v Mnichově, Utrechtu, Varšavě a Lipsku.
Vladislav Sobol

zdroj: ČTK

Akce

<<
červenec 2021 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
krizek24
krizek25
krizek26
2728293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
27.7. 07:00
dnes

Skorojasno
19°C
28.7.
zítra

Dešťové přeháňky
26°C / 18°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy