MfD: Česká Lípa chce přilákat turisty, postaví novou rozhlednu

LIBEREC/Č.LÍPA 18. prosince (ČTK) - České i zahraniční turisty chce přilákat Česká Lípa. Plánuje proto výstavbu nové rozhledny na kopci Kozel, asi sedm kilometrů od města. Pro její výstavbu chce radnice využít dotací z evropských fondů, uvádí dnešní liberecká příloha Mladé fronty Dnes (MfD).
S myšlenkou stavby rozhledny u obce Kozly přišel Klub českých turistů a radnici se nápad zalíbil. "Rozhledna je jedna z možností, jak přilákat turisty, a taková možnost České Lípě chybí," řekl deníku předseda výboru pro cestovní ruch českolipského zastupitelstva Jan Stejskal. Město už začalo zjišťovat, komu pozemky na kopci patří a jestli je bude možné získat. Sama obec Kozly zatím nerozhodla, zda projekt podpoří.
Podle turistů by rozhledna na Kozlu přinesla výjimečnou vyhlídku. "Byly by vidět Lužické hory, Ještěd, Máchův kraj s Bezdězem, České středohoří, při dobré viditelnosti i Jizerské hory a Český ráj," řekl deníku místopředseda českolipského Klubu českých turistů Pravoslav Vébr. Stavba rozhledny má ale podle něho i svá úskalí. "Jde o zalesněný kopec, takže by se část musela odlesnit," řekl. Přístup je navíc složitý, takže by možná musely pomoci helikoptéry.
Kolik by rozhledna stála, zatím někdo neví. Město chce ale na její výstavbu získat podporu z fondů EU. "Víme, že na podobné projekty, jako jsou právě rozhledny, přispívá unie často," řekl Stejskal.
ivc kš

zdroj: ČTK

Akce

<<
červenec 2021 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
232425
262728293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
23.7. 23:00
dnes

Skorojasno
19°C
24.7.
zítra

Polojasno
30°C / 16°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy