MfD: V lesích u Hradce Králové letos budou upravené běžecké stopy

HRADEC KRÁLOVÉ 22. prosince (ČTK) - Milovníci běhu na lyžích se v letošní zimě poprvé dočkají upravených běžeckých tras v lesích kolem Hradce Králové. Městské lesy se v případě dostatečné sněhové pokrývky chystají speciálním strojem upravit dvě běžecké stopy v délce sedm a pětadvacet kilometrů, informuje v dnešním vydání pro Královéhradecký kraj Mladá fronta Dnes (MfD).
"Budeme upravovat dvě běžecké trasy, které budou začínat u Lesního hřbitova, kde je parkoviště a kam vede i linka městských autobusů. Tam se v nejbližších dnech objeví poutač s vyznačením tras," řekl listu ředitel společnosti Městské lesy Zdeněk Petřík s tím, že lesníci musí na trasách provést drobné stavební úpravy, aby byly dobře průjezdné.
Město, které úpravu stop iniciovalo, plánuje také vydání propagačních letáků. "Chceme připravit ještě podrobnější značení tras, aby lidé věděli, jakou cestu urazili a co mají před sebou," řekl zastupitel a předseda sportovní komise městské rady Jan Michálek.
Podle odhadů by úprava tras měla stát za sezonu zhruba 25.000 korun, každoročně by se okruhy měly měnit, podle toho, kde budou lesníci kácet stromy, aby se běžkaři nedostali do ohrožení.
Milovníci sjezdového lyžování si v Hradci Králové zatím musí nechat zajít chuť. Sjezdovka Rozárka s vlekem na kopci svatého Jana je již několik let mimo provoz, protože na její dráhu zasahují pozemky soukromých majitelů. Podle některých odhadů by však lyžařský svah mohl být znovu v provozu během dvou až tří let.
sja snm

zdroj: ČTK

Akce

<<
červenec 2021 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
2425
262728293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
24.7. 23:00
dnes

Skorojasno
19°C
25.7.
zítra

Zataženo
26°C / 18°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy