Vzniknou krajská centra šetrné turistiky

PRAHA 17. ledna (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí založí krajská centra šetrné turistiky, kde se lidé dozvědí o regionálních turistických cílích a současně se poučí o chování v přírodě. Podle zprávy, kterou ve středu vyslechne vláda, střediska vzniknou na základě již exitujících institucí.
"Krajská centra nebudu vznikat na zelené louce, ale v rámci prostor a agendy již existujících, podobně zaměřených institucí," uvádí zpráva, kterou má ČTK k dispozici.
Už loni začala fungovat národní centrála středisek a první regionální středisko vznikne v Liberci, následovat bude Jihočeský kraj. O projekt projevily zájem podle zprávy i další regiony. Centra mají integrovat environmentální a socio-ekonomické aspekty rozvoje cestovního ruchu.
Dosud se podle ministerstva rozvíjet k přírodě šetrnou turistiku v Česku nedaří. "Úsilí o provozování cestovního ruchu způsobem šetrným k přírodě v současnosti závisí na ojedinělých a víceméně roztříštěných snahách zapálených jedinců či institucí," konstatuje zpráva. Cestovní ruch podle ní může napomáhat rozvoji regionů, na druhou stranu však může způsobit postupné ničení kraje, jeho přírodní, sociální, kulturní i hospodářské rozmanitosti.
Rozvoji šetrné turistiky má pomoci i zavedení její značky. O obrázek květiny, kterým prokazují kvalitu svých služeb majitelé penzionů a hotelů v Dánsku, Německu, Nizozemsku, Norsku či Rakousku, by se v dohledné době mohli ucházet i čeští podnikatelé v cestovním ruchu. Systém označování pokryje široké spektrum aktivit, od malokapacitních venkovských ubytovacích zařízení přes turistická informační centra a průvodcovské služby až po značení turisticky kompaktních území - ekologicky šetrných destinací.
Soňa Remešová

zdroj: ČTK

Dokumenty

Akce

<<
červenec 2021 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
2425
262728293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
24.7. 00:00
dnes

Skorojasno
16°C
25.7.
zítra

Zataženo
26°C / 18°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy