Podzimní městské slavnosti

Přípravy na letošní Podzimní městské slavnosti vrcholí, Pardubice budou letos filmové

 

V říjnu se během jediného týdne se veřejnosti představí hned tři Pardubičtí tahouni! První říjnový víkend budou Pardubice patřit všem milovníkům levotočivých zatáček, kteří se už po jednasedmdesáté mohou těšit na burácející motory plochodrážních speciálů. Následující víkend bude patřit jiným závodníkům, a to koním a jejich jezdcům – pardubické dostihové závodiště čeká vrchol dostihové sezóny, Velká pardubická se Slavia pojišťovnou. Týden předtím ale Pardubice ožijí jedním ze svých nejkrásnějších svátků – od 10. do 13. října město čekají podzimní městské slavnosti a i letos je jejich pořadatelé ladí do detailu!

„Letos budou městské slavnosti znovu báječným koktejlem pro naše oči, uši i chuťové buňky. Ústředním tématem letošního ročníku je film a vy ho budete moci nejen sledovat, ale dokonce si vyzkoušet improvizovaný „filmový plac“ – a tenhle zážitek si bezesporu nenechají ujít děti, ani mnozí dospělí,“ říká k hlavnímu tématu slavností primátor města Pardubic Martin Charvát.

„Rozhodli jsme se pokračovat v tematicky laděných slavnostech a rozhodli se pro „Pardubice ve filmu“. Důvodů je několik - Československý optický průmysl slaví 100 let a 35milimetrový filmový pás dokonce 140 let od svého vzniku, ale také naše město bylo a v posledních letech je čím dál častěji v hledáčku filmařů a je dobré si krásu Pardubic prohlédnout prostřednictvím filmového plátna,“ uvedl pořadatel slavností Radek Mašík. „Čeká nás průvod filmových masek, které si děti mohou donést, nebo vyrobit na našem workshopu, budeme promítat několik filmů na Pernštýnském náměstí, přivítáme režiséra Jiřího Vejdělka, chystáme minivýstavu historické filmové techniky na zámku, třída Míru zažije Lásku z pasáže a připravíme také improvizovaný filmový plac s kamerou a filmovými kostýmy,“ jmenuje organizátor akce Radek Mašík.

Chybět nebudou doprovodné tradiční akce jako Spanilá jízda kočárů, Běh naděje, Dny medu, nebo tržiště a Pernštejnská hospoda. „Těšit se můžete na řadu tanečních vystoupení, mezi hudebními hosty přivítáme Annu Slováčkovou a kapelu Děda Mládek Illegal Band,“ láká Radek Mašík.

Letošní slavnosti nabídnou opět možnost svézt se oblíbenou mašinkou centrem Pardubic. „Do našeho vláčku zvu letos malé i velké ještě raději než v loňském roce – mašinka totiž bude jezdit pro dobrou věc. Kompletní výtěžek z jízdného poputuje onkologicky nemocným dětem,“ doplňuje program náměstek zodpovědný za kulturu Jan Mazuch. „A samozřejmě každoročně je největším lákadlem lampionový průvod městem, který povede z Pernštýnského náměstí a Tyršovy sady do Labské ulice a poté na Wonkův most – nad Labe se po několika letech vrací ohňostroj a hladina řeky bude oblíbenou barevnou show skvěle zrcadlit,“ zve na velkolepý závěr slavností náměstek Jan Mazuch.

Přijďte si naši show užít společně s námi, věříme, že festival splní vaše očekávání a přinese vám spoustu hezkých zážitků.

 

Program Podzimních městských slavností 2019 naleznete v příloze.


Odkaz na Facebook: https://www.facebook.com/events/421020241871617/

Dokumenty

Akce

<<
září 2021 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
krizek24
2526
27282930
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
25.9. 23:00
dnes

Skorojasno
13°C
26.9.
zítra

Polojasno
25°C / 12°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy