V Čenkovicích by měl vyrůst nový lyžařský areál za půl miliardy

ČENKOVICE (Ústeckoorlicko) 14. března (ČTK) - Ve středisku Čenkovice v Orlických horách by měl vyrůst nový areál za půl miliardy korun. Irský investor zde hodlá vybudovat hotel, lanovku a sjezdovku. Ekologové z Mikulovic u Pardubic chtěli chystanou stavbu zablokovat, nakonec ale umožnili soukromému investorovi podat žádost o dotaci z Evropské unie, píše dnešní Mladá fronta Dnes v příloze pro Pardubický kraj.
"Od ničeho jsme neustoupili, jenom jsme se dál neodvolávali. Ve sdružení jsme se dohodli, že to dál nebudeme hrotit a počkáme, až bude vyhlášeno stavební řízení. Pak zaujmeme stanovisko," řekl listu Václav Průšek ze Sdružení pro ekologii Mikulovice. Ekologové se obávali, že stavba uškodí přírodě.
Pod Bukovou horou mezi Čenkovicemi a Červenou Vodou na Ústeckoorlicku by tak podle deníku mohlo začít růst nejlépe vybavené zimní středisko v kraji. "Věřím, že Čenkovice se stanou největším zimním střediskem v Pardubickém kraji," uvedl jednatel společnosti L&P plus Libor Černý, který zastupuje irského investora.
I když úřady plán investora schválily, odborníci na životní prostředí k němu neměli výhrady a zastupitelé Čenkovic jej podporují, ekologické sdružení protestovalo proti chystanému přesunu 11 rostlin bledule jarní. "Krajský úřad jejich výhrady zamítl a oni se už neodvolali. Díky tomu jsme získali na všechny akce územní rozhodnutí a mohli jsme podat žádost o grant," uvedl Černý.
Irský investor vložil podle něj do stavby už desítky milionů korun na výkup pozemků a přípravu projektu. Pod Bukovou horou by měla být 630 metrů dlouhá čtyřsedačková lanovka, sjezdovka s umělým osvětlením a umělým zasněžováním. Do července roku 2008 by v Čenkovicích vyrostl i hotel. Irský investor navíc hodlá později v okolí nových sjezdovek vybudovat 77 rekreačních domů.
pb fcz

zdroj: ČTK

Akce

<<
červen 2021 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
151617181920
212223
krizek24
252627
krizek28
2930
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
15.6. 05:30
dnes

Skorojasno
11°C
16.6.
zítra

Polojasno
26°C / 15°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy