Startuje pilotní ročník nové cestovatelské hry v kraji

Pardubický kraj – Na třiceti místech v Pardubickém kraji umístil Klub českých turistů na své rozcestníky bílé cedulky s QR kódem a nápisem 30x Pardubickým krajem. Ve spolupráci s Pardubickým krajem vznikla nová soutěžní hra pro účastníky, kteří jsou na cestách po kraji on-line na takzvaných chytrých telefonech. První ze třiceti cílů najdou zájemci u Zámku v Pardubicích.

„Smyslem hry je podpora pěší turistiky po celém území našeho kraje, proto jsou cíle většinou dosažitelné pouze pěšky, eventuálně na kole, pokud jsou na cyklostezce nebo cyklotrase,“ informoval radní pro cestovní ruch a sport René Živný.

Hra určená zejména pro mládež od 15 let má podporovat znalost místních reálií a nedávné historie v Pardubickém kraji. „Letošní ročník hry navazuje ještě na 30. výročí sametové revoluce a deskovou hru, kterou jsme k tomu vydali. Ovšem otázky se budou každý rok měnit, stejně jako pořadí stanovišť, takže možné soutěžit každý rok znovu,“ sdělil 1. náměstek hejtmana Roman Línek.

Zájemci o vstup do hry se musí přihlásit online na stránce: https://30xparkem.cz . Poté se jim otevře přístup do herního profilu, kde bude uvedena startovací pozice, na níž je umístěna tabulka s QR kódem. Po jejím oskenování se v telefonu zobrazí soutěžní otázka a také informace o zajímavém turistickém cíli v okolí. Po správné odpovědi se zobrazí další soutěžní stanoviště aktivním odkazem na turistickou mapu. Za špatné odpovědi se přičítají trestné body a hra má uřčenou posloupnost, kterou je potřeba dodržet.

„Letošní ročník hry 30x Pardubickým krajem potrvá do 25. září. Po ukončení hry se uskuteční slosování, kde je hlavní cenou poukaz na zakoupení jízdního kola v ceně do 20 tisíc korun a další už drobné ceny.  Do slosování se dostanou soutěžící s nejmenším počtem trestných bodů,“ dodal René Živný. Další podrobnosti najdete v Pravidlech soutěže na příslušné webové stránce. Příští ročník už bude celosezónní.

Zdroj: https://www.pardubickykraj.cz/aktuality/107499/startuje-pilotni-rocnik-nove-cestovatelske-hry-v-kraji

Akce

<<
leden 2022 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
20212223
24252627282930
31
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
20.1. 23:30
dnes

Zataženo
3°C
21.1.
zítra

Polojasno
0°C / -4°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy