Krajina/Stromy/Tvary

Mázhaus se v srpnu promění v přírodní krajinu!

Po celý srpen bude návštěvníkům Mázhausu zpřístupněna nová výstava s názvem „Krajina, stromy, tvary“. Představí se umělecká skupina „2. nástupiště 2. kolej“, která vznikla v roce 2016 jako volné sdružení výtvarníků. V pardubickém Mázhausu svá díla vystaví Miroslav Janošík a Tomáš Hájek.

Na co se návštěvníci mohou těšit? Návštěvník si bude moci prohlédnout fotografie, tisky a řezby inspirované krajinou. Výstavu navíc doplňují dřevěné objekty s přírodní tematikou a nechybí ani dílo, které je věnované přímo městu Pardubice. Dílo v sobě mimo jiné odráží vášeň pro cyklistiku jak Miroslava Janošíka, tak Tomáše Hájka. „Chtěli jsme tím vzdát hold pardubickému ráji cyklostezek, který nám v jiných krajinách chybí,“ doplňují autoři.

26. srpna 2020 proběhnou v odpoledních a podvečerních hodinách tvůrčí dílny s autory ve venkovním atriu za Mázhausem. Dílny budou tematicky zaměřené na techniky tisku a fotografie. Návštěvníci se budou moci seznámit s tiskem linorytu a dřevořezu, proběhnou ukázky nástrojů, jejich broušení či řezba jednoduchých motivů a tisk vzorků. V rámci technik fotografie se příchozí dozvědí nejen o základech nasvícení, ale také si budou moci vytvořit vlastní fotografii v improvizovaném studiu. Dílna se bude rovněž věnovat zpracování digitálního obrazu či tisku vlastní fotografie na inkoustové tiskárně. Přijďte koncem srpna tvořit s Tomášem Hájkem a Miroslavem Janošíkem, je na co se těšit! Součástí budou také komentované prohlídky a další doprovodný program spojený s živou hudbou (kytara – Petr Langr), dílnami i komentovanými prohlídkami (16:00-19:00).

 

Změna programu je s ohledem na situaci vyhrazena. Aktuální informace naleznete na webu či Facebooku.

Akce

<<
leden 2022 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
krizek24
krizek25
krizek26
krizek27
282930
31
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
28.1. 11:30
dnes

Oblačno
4°C
29.1.
zítra

6°C / 0°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy