S plynutím - obrazy Ivany Bachové

Od září do prosince 2021 ožije výstavní prostor v předbraní Zelené brány obrazy mladé malířky Ivany Bachové. Přijďte se podívat, jak může být příroda inspirující. 

Mladá talentovaná malířka, MgA. Ivana Bachová (rozená Mrázková), pochází z Vysočiny a je absolventkou Akademie výtvarných umění v Praze. Svoji tvorbu věnuje především přírodě. Autorka o své tvorbě říká, že krajinu zachycuje tak, jak ji vidí, cítí, vnímá a postupně poznává. Příroda pro ni představuje nenahraditelný zdroj inspirace jak pro umění, tak i pro osobní život. 

V posledních letech autorku okouzlil vodní živel, proto na jejích malbách můžeme vidět vodopády, řeky, potůčky, ale i rozbouřená moře. Zachycuje nekonečné podoby a neustálé proměny vodních ploch a vodních toků. Zkoumá jejich proudění a zákonitosti, které určují ráz krajiny kolem a ovlivňují a formují i tělesné schránky živočichů a vzhled rostlin. 

Hlavní užitou technikou je klasická olejomalba, ve které se snoubí historie a tradice, ale zkoumá i nové možnosti, jak může dnešní doba prohloubit a obohatit pojetí krajinomalby. Menší formáty svých děl tvoří v plenéru přímo na místě, kdy je pro autorku důležitý kontakt se zobrazovaným a bezprostřední spočinutí v krajině, které se dá přirovnat k meditaci. Propojuje tak tradiční malbu s možnostmi současného umění.

Vystavená díla vznikala jak v České republice, tak v zahraničí. Těšit se můžete nejen na obrazy s vodní tematikou, ale i rostlinnými motivy. 

Součástí výstavy je prodej originálních autorských pohlednic. 

V případě zájmu můžete také navštívit elektronické portfolio autorky.

Akce

<<
leden 2022 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
1920212223
24252627282930
31
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
19.1. 23:00
dnes

Zataženo
2°C
20.1.
zítra

1°C / -3°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy