Skryté příběhy

Poznejte neuvěřitelný příběh Pardubáka barona Artura Krause

Chcete zažít neobvyklou procházku Pardubicemi? Vydejte se městem společně s baronem Arturem Krausem a poznejte život tohoto místního dobrodruha. Trasa této venkovní hry s názvem „Bláznivý baron“, která je součástí aplikace Skryté příběhy, vás povede z historického centra od Zelené brány, kolem Pardubického zámku, podél řeky Chrudimky až na Hvězdárnu barona Artura Krause.

Skryté příběhy jsou hry určené především dětem od 6 do 13 let, můžou ji ovšem hrát i dospělí. Dívat se při ní musíte hlavně na svět kolem sebe! Poznáte zajímavá místa, cestujete v čase i v prostoru, a z běžného rodinného výletu si tak můžete udělat neobyčejné dobrodružství. K desítkám tras Skrytých příběhů po celém Česku nyní přibyla další v Pardubicích. Přenesete se v ní do roku 1895 a dozvíte se více o životě Artura Krause. Jak na to? Navštivte stránku Skrytých příběhů, zdarma si stáhněte do svého mobilního telefonu aplikaci, zaregistrujte se – a pak už můžete vyrazit do terénu.

„U příležitosti spuštění této nové geohry jsme pro vás připravili i soutěžní kvíz, ve kterém můžete prověřit své znalosti nejen o Pardubicích, ale též o Evropské unii. Na 10 otázek můžete zodpovídat až do konce roku 2021. Na začátku ledna 2022 vylosujeme tři soutěžící a ti od nás získají deskové či karetní hry, které jistě zabaví vás i vaši rodinu či přátelé,“ říká koordinátor Europe Direct Pardubice Michal Mikulec, „ale pozor! V kvízu je i několik otázek, týkajících se skrytého příběhu o bláznivém baronovi, takže doporučujeme trasu nejprve projít a geohru si zahrát.“

Na přípravě pardubické trasy se podíleli pracovníci Europe Direct Pardubice. Ptáte se proč? „Naše organizace se zabývá informováním o aktivitách Evropské unie, která svými dotacemi přispěla i k opravám některých staveb, na které během svého putování Pardubicemi narazíte“ dodává Michal Mikulec.

 

Užitečné odkazy:

Více informací viz https://www.europedirect.cz/aktuality/detail/9612

Kvíz můžete vyplnit na následujícím odkaze:  bit.ly/KvizSkrytePribehy

 

Kontakt:

Michal Mikulec, Europe Direct Pardubice, pardubice@europe-direct.cz

Akce

<<
leden 2022 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
1920212223
24252627282930
31
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
19.1. 08:30
dnes

Oblačno
1°C
20.1.
zítra

2°C / -3°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy