Velká pardubická

1. ročník byl odstartován 5.11.1874, zúčastnilo se 14 koní a jezdců. První poválečný ročník Velké pardubické steeplechase se konal 20.10.1946 na opravené dráze, poničené bombardováním. Stý ročník se jel 10.10.1990, poprvé po pádu komunismu.

Ilustrační foto z Velké pardubické steeplechase.

Soutěž všestranné způsobilosti - Military

Původ vojensky znějícího názvu pro nejnáročnější ze všech jezdeckých disciplín je třeba skutečně hledat v armádě. Vojenští poslové na koních museli při přepravě důležitých zpráv překonávat nejen dlouhé vzdálenosti, ale i řadu obtížných terénních překážek a nerovností. Ze zkoušek vytrvalosti, rychlosti a poslušnosti vojenských koní se vyvinula jezdecká disciplína, která se v češtině jmenuje soutěž všestranné způsobilosti. Angličané ji nazývají three days event - třídenní závod a Francouzi concours complet, což znamená úplnou zkoušku. Všude ve světě se můžete setkat i s názvem MILITARY. Jedná se o úplnou třídenní zkoušku všestrannosti koní.

Koně v akci

Program bude tvořen týmem organizátorů z Dostihového spolku v úzké spolupráci se všemi aktivními účastníky. Na odborné části programu výstavy se podílejí především jednotlivé chovatelské svazy a organizace. Hlavním spolupořadatelem je Svaz chovatelů slovenského teplokrevníka .

Mohutná kolekce chladnokrevných koní, národní finále v těžkém tahu a v soutěži v ovladatelnosti v kládě, 3. ročník soutěže koňských potahů v orbě O ruchadlo bratranců Veverkových, Svět malých koní, Dámy v sedle a kolekce dalších plemen tvoří již tradičně hlavní odborný program. Další zajímavá plemena včetně zahraničních se ve svých speciálních vystoupeních představují v doprovodném programu.

Zlatá podkova
Dostihový klub

Nedílnou součástí pardubického závodiště se stal Dostihový klub. Činnost zahájil v sezóně roku 1994. Klub se stal centrem společenského života během dostihových mítinků na závodišti. Dnes je nejen společenstvím příznivců a podporovatelů dostihů, ale i místem neformálních setkání.

Za uplynulých šest let klubové činnosti se podařilo zdvojnásobit počet dostihových dní, kterých se člen Dostihového klubu může zúčastnit.

Prostory Dostihového klubu jsou umístěny v prvním patře Městské tribuny.

Více na www.pardubice-racecourse.cz

Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
6.7. 08:00
dnes

Skorojasno
23°C
7.7.
zítra

Polojasno
18°C / 10°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy